czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 8 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5738

Nagłe pogorszenie jakości powietrza - duże zanieczyszczenie i smog

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

W poniedziałek nagle podskoczyły wskaźniki pyłów PM10 i PM2.5 w Czechowicach-Dziedzicach. Prowadzone w gminie pomiary wykazały, że w w niektórych godzinach przekroczony został poziom alarmowy.

smog, dym
Nagłe pogorszenie jakości powietrza - duże zanieczyszczenie i smog · fot. czecho.pl


Najgorsza sytuacja była po godzinie 18.00, kiedy nagle wzrosło zanieczyszczenie powietrza. To wtedy wskaźniki (średnia z sześciu czujników na terenie gminy) przeskoczyły ponad poziom alarmowy, który w przypadku pyłu PM10 wynosi 300 µg/m3. Poprawa odczuwalna była dopiero przed godziną 2.00 w nocy. W międzyczasie średnia z wszystkich czujników wskazywała wartości bliskie 400 µg/m3.

W ostatnich godzinach o "najlepszej" jakości powietrza mogą mówić mieszkańcy osiedli Lesisko oraz Centrum. Na pierwszym najwyższą zmierzoną wartością było 204 µg/m3 i 242 µg/m3. Zdecydowanie gorzej było na innych osiedlach. Czujnik na osiedlu Górnym wskazał 515 µg/m3, ten na os. Lesisko - 518 µg/m3, natomiast na os. Barbara - 628 µg/m3. Jeszcze gorzej było w Ligocie, gdzie już około 21.00 miernik wskazywał 723 µg/m3.

Dane o jakości powietrza możecie śledzić na bieżąco na portalu pod adresem: www.czecho.pl/monitoring-jakosci-powietrza-on-line-czechowice-dziedzice/

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj