czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 21 stycznia 2019
  • wyświetleń: 6803

Fatalna jakość powietrza w Czechowicach-Dziedzicach

Niestety znów pogorszyła się znacznie jakość powietrza w naszej gminie. W ostatnich godzinach wielokrotnie przekraczany był stan alarmowy stężenia pyłu PM10.

Najgorsza sytuacja była przed północą. To wtedy wskaźniki (średnia z sześciu czujników na terenie gminy) pokazały stężenie pyłu PM10 na poziomie ponad 500 µg/m3. Poprawa odczuwalna była dopiero przed godziną 5.00 w nocy. W międzyczasie średnia z wszystkich czujników wskazywała wartości ponad 300 µg/m3.

A jak to wyglądało na poszczególnych osiedlach? Na osiedlu Lesisko czujnik wskazywał w pewnym momencie aż 856 µg/m3, na osiedlu Barbara było niewiele lepiej - 784 µg/m3. Na osiedlu Lipowiec czujnik doszedł do poziomu 444 µg/m3, na osiedlu Górny - 385 µg/m3, a na osiedlu Centrum - 347 µg/m3. Czujnik w Ligocie wczoraj pokazał natomiast 452 µg/m3.

Dane o jakości powietrza możecie śledzić na bieżąco na portalu pod adresem: www.czecho.pl/monitoring-jakosci-powietrza-on-line-czechowice-dziedzice/

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.