czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 5 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2541

SP 3 w Ligocie podwójnym mistrzem Śląska w tenisie stołowym!

Młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie zdobyli podwójne mistrzostwo Śląska szkół podstawowych w tenisie stołowym. Tym samym, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy, wywalczyli sobie bezpośredni awans do udziału w mistrzostwach Polski.

Tenis stołowy, Ligota
SP 3 w Ligocie podwójnym mistrzem Śląska szkół podstawowych w tenisie stołowym · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Wojewódzkie finały Igrzysk Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym odbyły się w czwartek 4 kwietnia w Bytomiu. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie po raz pierwszy zwyciężyli wśród dziewcząt i chłopców!

Nie jest to oczywiście pierwszy sukces naszych utalentowanych tenisistów, ale pierwszy aż tak duży. Obie nasze drużyny będą dzięki temu reprezentować Śląsk w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Rawie Mazowieckiej, które odbędą się w maju 2019. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że SP 3 w Ligocie to jedna z najmniejszych szkół w województwie śląskim. Nasi tenisiści medale mistrzostw Polski wywalczyli już w roku ubiegłym, dlatego można powiedzieć, że do Rawy Mazowieckiej pojadą powtórzyć sukces.

Nasze drużyny reprezentowali: Weronika Indeka, Natalia Wójtowicz, Zuzanna Bronikowska oraz Mikołaj Dudek i Paweł Polok.

aka / czecho.pl, źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.