czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 23 kwietnia 2019
  • 5 maja 2019
  • wyświetleń: 13224

Nowy system segregacji odpadów komunalnych już obowiązuje

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach przypomina, że od 1 maja na terenie naszej gminy obowiązuje poszerzona selektywna zbiórka odpadów komunalnych, polegająca na dodatkowym, oddzielnym gromadzeniu odpadów kuchennych - BIO oraz papieru i tektury.

Odpady BIO gromadzimy w dodatkowych, brązowych pojemnikach. Każdy taki pojemnik będzie posiadał naklejkę z informacją, co należy do niego wrzucać, a czego wrzucać nie wolno (naklejka w załączeniu). Z kolei papier i tektura, które trafiają obecnie do worków żółtych - razem z odpadami plastikowymi i metalowymi - będą od 1 maja trafiały do niebieskich worków na makulaturę.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach podkreśla, że dostarczanych w marcu i kwietniu brązowych pojemników oraz niebieskich worków powinniśmy używać dopiero po 1 maja br.

Więcej informacji na temat nowego systemu segregacji i odbioru śmieci można znaleźć w Biuletynie Samorządowym Czechowic-Dziedzic (nr 2-3 i 4/2019).

Śmieci, odpady, bio

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.