czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 7 maja 2019
  • wyświetleń: 7133

Trwa matura. Informacja o bombach w dwóch szkołach

W dwóch czechowickich szkołach, w których odbywają się egzaminy dojrzałości, policjanci prowadzą kontrole pirotechniczne.

Dziś rano policja otrzymała zgłoszenie o anonimowej informacji o bombach podłożonych w dwóch szkołach na terenie miasta Czechowice-Dziedzice. W obu placówkach trwają egzaminy dojrzałości.

Policjanci uznali przesłane informacje o alarmach za mało wiarygodne, nie wymagające ewakuacji. Uczniowie zgodnie z planem rozpoczęli maturę z matematyki. W placówkach trwają kontrole pirotechniczne.

Przypominamy, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne, bowiem autorzy takich "żartów" są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Za takie celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.