czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 17 maja 2019
  • 19 maja 2019
  • wyświetleń: 6598

W Ligocie będą trenowali uczestnicy Mistrzostw Świata FIFA U-20

W czwartek 23 maja ruszają Mistrzostwa Świata FIFA U-20 World Cup Poland 2019. Gmina Czechowice-Dziedzice jest gospodarzem obiektu - boiska w Ligocie, na którym trenować będą drużyny rozgrywające swoje mecze na stadionach w Bielsku-Białej i Tychach.

Boisko w Ligocie
Boisko w Ligocie · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Na boisku w Ligocie będą się odbywały treningi reprezentacji: Portugalii, Argentyny, Korei Południowej oraz Republiki Południowej Afryki. Zawodnicy tych zespołów będą trenowali w Ligocie od wtorku 21 do czwartku 30 maja, kiedy w Bielsku-Białej i w Tychach rozgrywane będą mecze fazy grupowej.

Boisko w Ligocie
Boisko w Ligocie · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Gmina Czechowice-Dziedzice została zaproszona do udziału w przeprowadzeniu imprezy, ponieważ boisko w Ligocie - jako jeden z nielicznych tego typu obiektów w regionie - spełnia surowe normy FIFA. Przy organizacji imprezy na tak wysokim poziomie FIFA wymaga zaś, by murawy boisk treningowych wykazywały się taką samą charakterystyką i miały podobne parametry, jak płyty stadionów, na których odbywają się same rozgrywki. Nowe boisko w Ligocie, którego murawa może konkurować z wieloma obiektami na stadionach ekstraklasy, bez problemu przeszło szczegółową weryfikację przeprowadzoną przez delegatów FIFA i PZPN.

Boisko w Ligocie
Boisko w Ligocie · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


W najbliższą niedzielę przeprowadzony zostanie ostateczny odbiór obiektu przez FIFA przed rozpoczynającymi się 21 czerwca treningami. Tymczasem do samego końca w Ligocie trwają prace nad przygotowaniem samej murawy, której trawa przycinana i układana jest w szczególny wzór szachownicy, zarezerwowany tylko dla imprez sportowych organizowanych przez FIFA.

Wszystkie informacje na temat młodzieżowego Mundialu FIFA U-20 World Cup Poland 2019, w tym terminarz rozgrywek, znajdziesz tutaj. Pierwszy mecz w Bielsku-Białej już w piątek 24 maja o godzinie 20.30.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.