czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 22 maja 2019
  • 23 maja 2019
  • wyświetleń: 8755

Nowy ośrodek Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM w naszej gminie

Nowy ośrodek dla młodych sportowców z klubu UMKS "Trójka" w Czechowicach-Dziedzicach powstał w ramach programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Podpisanie umowy o wsparciu Grupy LOTOS dla czechowickiego klubu odbyło się we wtorek 21 maja.

Nowy ośrodek Piłkarskiej Przyszłości z LOTOSEM w Czechowicach-Dziedzicach - 21.05.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Umowę podpisali: Tomasz Bocheński - Prezes Zarządu Akademii Piłkarskiej LG, Jarosław Wittstock - Wiceprezes Zarządu Grupy LOTOS ds. korporacyjnych oraz Tomasz Dyrda - Prezes UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice. W wydarzeniu wzięli udział także udział Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut ze swoim Zastępcą Pawłem Mrowcem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Damianem Żelaznym, a wśród zaproszonych gości byli m.in.: Stanisław Szwed - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Paweł Janas, były zawodnik i późniejszy selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej.

W UMKS "Trójka" trenuje obecnie 240 młodych piłkarzy, podzielonych na 11 grup wiekowych. Z młodzieżą pracuje 13 trenerów. Objęcie klubu programem Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM oznacza finansowe wsparcie paliwowego koncernu dla utalentowanych czechowickich piłkarzy, a utworzony w naszym mieście ośrodek jest już 16 w kraju.

- Cieszę się, że od dnia dzisiejszego nasi utalentowani, młodzi piłkarze oraz poświęcający im wiele pracy trenerzy "Trójki", stają się częścią projektu upowszechniającego aktywność sportową wśród najmłodszych, a działającego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz PZPN. W ich imieniu dziękuję grupie LOTOS, która nie po raz pierwszy i jestem przekonany nie po raz ostatni, wspiera naszą, czechowicką młodzież. Jednym z celów finansowanego przez LOTOS projektu jest odkrywanie i pielęgnowanie młodych talentów. Jestem pewny, że w Czechowicach-Dziedzicach nie będzie z tym najmniejszego problemu - powiedział podczas podpisywania umowy Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to program upowszechniania piłki nożnej wśród najmłodszych. Nie koncentruje się jedynie na wyszukiwaniu największych talentów - z predyspozycjami do zawodowego sportu - ale obejmuje też tych, którzy chcą grać w piłkę na poziomie amatorskim, po prostu dla przyjemności.

W całej Polsce treningiem objętych jest ponad 3500 młodych piłkarzy - chłopców i dziewcząt. Nad prawidłowym rozwojem zawodników czuwa ponad 120 trenerów. Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM to też szkolenia, zakup sprzętu treningowego i sportowego, wyjazdy na obozy i stypendia sportowe dla zawodników oraz ujednolicenie systemu szkoleniowego. Jednym z koordynatorów jest właśnie Paweł Janas, były piłkarz i selekcjoner reprezentacji Polski.

Co ciekawe, w programie Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM jest około 150 dziewcząt. Najwięcej z nich gra w Gdańsku. W większości ośrodków trenują z chłopcami (tak będzie również w Czechowicach-Dziedzicach), ale między innymi w Chojnicach, Bytowie czy właśnie Gdańsku działają drużyny już typowo żeńskie.

Najbardziej utalentowani zawodnicy i zawodniczki docelowo mają trafiać do młodzieżowych reprezentacji województw, młodzieżowych reprezentacji Polski i zawodowych klubów piłkarskich.

Po uroczystym podpisaniu umowy włączającej młodych piłkarzy UMKS "Trójka" do programu Piłkarska Przyszłość w Lotosem, nasi młodzi zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności podczas treningu pokazowego, który przeprowadzony został na boisku treningowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie na boisku zakończyło się wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.