czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 29 maja 2019
  • wyświetleń: 17829

Oszczerczy komentarz na czecho.pl. Miał go napisać sam burmistrz

Wojciech Leśny zarzuca burmistrzowi napisanie oszczerczego komentarza, który w grudniu pojawił się pod jednym z artykułów na portalu czecho.pl. Radny PiS ma mocne dowody, bowiem w toku postępowania prokuratury i policji ustalono, że komentarz został napisany z adresu domowego Mariana Błachuta.

Sesja Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - 29.01.2019
Marian Błachut · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Jakiś czas temu odebrałem telefon od jednego z mieszkańców Czechowic-Dziedzic, który poinformował mnie, że na jedynym z portali zarzuca się mi sfałszowanie wykształcenia. Wskazał mi ten wpis i faktycznie w swojej treści ten wpis był jednoznaczny - mówił na majowej sesji Wojciech Leśny.

Radny Prawa i Sprawiedliwości przytoczył na sali obrad fragment wpisu, który został zamieszczony w dniu 1 grudnia w artykule "Radni powołali komisje rady miejskiej i ich przewodniczących". Wpis zamieścił użytkownik niezarejestrowany o pseudonimie "skład rady".- Przytoczę Państwu fragment komentarza: "Poza tym tak naprawdę ile osób się nadaje do rady? Większość to nauczyciele, którzy nie mają pojęcia o jakimkolwiek zarządzaniu, dziennikarz z fałszywym tytułem MBA, dramat. Tak jest wszędzie. Po prostu ludzie, którzy nie mają pojęcia, nie pchają się do tego, bo to nie ma sensu, jeżeli w radzie są takie ameby umysłowe". Wpis był bardziej obszerny, ale ten fragment oddaje całą perfidię tego wpisu - oznajmił radny.

Wojciech Leśny jako jedyny w radzie ukończył dziennikarstwo i studia MBA, dlatego poczuł się urażony anonimowym wpisem. Zgłosił sprawę na policję. Pismem z dnia 3 stycznia 2019 roku Prokurator Rejonowy w Pszczynie zażądał od naszego portalu udzielenia informacji o numerze IP autora komentarza. Zgodnie z prawem udzieliliśmy takiej informacji prokuraturze.

Sesja Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach - 29.01.2019
Wojciech Leśny · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


- Jesteście Państwo zapewne ciekawi czy policji i prokuraturze udało się wskazać osobę, do której przypisany jest adres IP, z którego wysłano ten post. Otóż udało się, ale do dziś mam nadzieję, że chodzi tu o innego Mariana Błachuta z ulicy Traugutta, a nie naszego burmistrza - poinformował Wojciech Leśny, który na dowód przedstawił burmistrzowi i przewodniczącemu Rady Miejskiej korespondencję między prokuraturą a dostawcą internetu. W toku postępowania ustalono, że komentarz został dodany z adresu domowego Mariana Błachuta.

Burmistrz Marian Błachut kategorycznie zaprzeczył oskarżeniom Wojciecha Leśnego. - Nie jestem zarejestrowany ani nie piszę w ogóle komentarzy jako gość na czecho.pl. Żądam dowodu - mówił gospodarz gminy.

- Jest korespondencja między prokuraturą, dostawcą internetu, a policją, gdzie jest wskazany Pana adres domowy. Czy potrzebuje Pan jeszcze jakiegoś innego dowodu? Prawdę powiedziawszy liczyłem na coś innego, że padnie słowo przepraszam i być może wtedy nie przedsięwziąłbym środków prawnych i nie skierowałbym sprawy do sądu. Chce Pan za wszelka cenę udowodnić, ze nie Pan jest autorem tego wpisu, będzie Pan miał szansę - zakończył Wojciech Leśny.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.