czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 30 maja 2019
  • wyświetleń: 12092

Burmistrz nie mógł napisać tego komentarza. Był na obchodach

Kontynuujemy temat, który na sesji Rady Miejskiej wyciągnął na światło dzienne radny Wojciech Leśny. Chodzi o sprawę obraźliwego komentarza na portalu czecho.pl, dodanego z adresu domowego burmistrza Mariana Błachuta. Jak udało nam się ustalić, autorem wpisu nie mógł być burmistrz. W czasie dodania komentarza gospodarz gminy uczestniczył w obchodach 71. rocznicy śmierci Henryka Flamego.

Loading...


Przypominamy, że na majowej sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Wojciech Leśny zarzucił burmistrzowi napisanie oszczerczego komentarza, który w grudniu pojawił się pod jednym z artykułów na portalu czecho.pl. Radny PiS ma dowody, bowiem w toku postępowania prokuratury i policji ustalono, że komentarz został napisany z adresu domowego Mariana Błachuta. Szczegółowo o sprawie pisaliśmy w artykule "Oszczerczy komentarz na czecho.pl. Miał go napisać sam burmistrz".

Przeprowadziliśmy w tej sprawie własne dochodzenie. Obraźliwy komentarz nierejestrowanego użytkownika o pseudonimie "skład rady" został dodany w artykule "Radni powołali komisje rady miejskiej i ich przewodniczących" w dniu 1 grudnia 2018 roku o godzinie 12:05:27.

W tym samym czasie burmistrz Marian Błachut uczestniczył w obchodach 71. rocznicy śmierci Henryka Flamego. O godzinie 11.00 w kościele pw. Św. Katarzyny odprawiono Mszę Świętą w intencji Henryka Flamego i jego żołnierzy, a godzinę później na cmentarzu pod grobem "Bartka" złożono kwiaty i znicze. Miały tam miejsce także przemówienia. Dowodem na uczestnictwo burmistrza w uroczystościach są zdjęcia na stronie Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Śląsk Cieszyński (zdjęcie wyżej).

Kto zatem dodał komentarz z sieci domowej Mariana Błachuta? Jak udało nam się ustalić, z sieci wifi w domu burmistrza korzysta co najmniej kilka osób - żona, troje dorosłych dzieci i najprawdopodobniej także przyjaciele rodziny. Zasięg bezprzewodowej sieci obejmuje nie tylko dom burmistrza, ale także chodnik przy ulicy Traugutta, a nawet restaurację.

- Ja nie powiedziałem kto napisał tego posta. Mówiłem tylko, że został on napisany z adresu IP Mariana Błachuta, bo na niego jest podpisana umowa - powiedział nam dziś radny Wojciech Leśny.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości nie zamierza wycofywać się z podjęcia kroków prawnych wobec osoby, która dodała komentarz.

- Zostałem pomówiony bezpośrednio w sieci, zresztą na Państwa portalu. Ktoś musiał tego wpisu dokonać, widocznie bardzo zaangażowana rodzina, albo przyjaciele Pana burmistrza. Ważne jest, że z tego domu takie rzeczy wychodzą - dodał Wojciech Leśny.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.