Gorące tematy

• 11 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2616

Piłkarze MRKS II zakończyli sezon 2018/2019 z awansem

Świetny sezon 2018/19 zwieńczony mistrzostwem i awansem do ligi okręgowej zakończyli w niedzielne popołudnie gracze rezerw MRKS-u Czechowice-Dziedzice.

Na obiekcie w Wilkowicach nasza "dwójka" rywalizowała z drużyną KS Bystra, a po pierwszej - bezbramkowej odsłonie, goście "rozstrzelali się" po przerwie, gdy dwukrotnie do siatki trafił Grzegorz Sztorc, a po jednym golu zdobyli Patryk Matuszczak i Błażej Adamiec. Rywali tego dnia stać było z kolei tylko na honorowe trafienie w 90. minucie, wobec czego czechowiczanie zwyciężyli pewnie 4:1 (0:0).

Za tydzień rozegrana zostanie jeszcze ostatnia - 26. kolejka bielskiej A-klasy, jednak podopieczni Marcina Sztorca w niej pauzują.

Okiem trenera:

Marcin Sztorc (MRKS II) - Udanie zakończyliśmy sezon 2018/19 i choć tempo meczu nie było porywające, to obie drużyny postawiły na "grę piłką", przez co kibice obejrzeli niezłe widowisko z dużą ilością sytuacji bramkowych. Premierowa odsłona pomimo braku trafień, toczyła się pod nasze dyktando, wszak byliśmy drużyną która częściej utrzymywała się przy futbolówce. Moi podopieczni stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia gola, a najbliżej powodzenia dwukrotnie był Gałan, który ładnym uderzeniem "ostemplował" poprzeczkę, oraz nie wykorzystał sytuacji "sam na sam". Po zmianie stron stosunkowo szybko udało się nam objąć prowadzenie, kiedy to podanie Szala strzałem z najbliższej odległości wykończył G.Sztorc. Drugą bramkę zanotował natomiast Matuszczak, wykorzystując prostopadle zagranie Adamca. Następnie rezultat podwyższył G.Sztorc, finalizując dośrodkowaniu Gałana, zaś ostatni gol dla "dwójki" padł po kolejnej asyście Gałana i strzale Adamca z okolic dziesiątego metra, przy którym żadnych szans nie miał bramkarz gospodarzy. Oba zespoły stworzyły jeszcze kilka sytuacji, a jedną z nich w 90. minucie wykorzystali rywale, ustalając wynik końcowy na 1:4. Ogromne brawa należą się całej drużynie, która pomimo iż już kilka kolejek wcześniej zapewniła sobie awans, do końca rozgrywek potrafiła się zmobilizować.

25. kolejka bielskiej A-klasy - 25.05.2019r. /godz.16:00/
Stadion w Wilkowicach, ul. Samotna 12

KS Bystra - MRKS II Czechowice-Dziedzice 1:4 (0:0)

Bramki: 0:1 G.Sztorc (54 min.), 0:2 Matuszczak (70 min.), 0:3 G.Sztorc (77 min.), 0:4 Adamiec (84 min.), 1:4 Habdas (90 min.)

Bystra: Piotr Juraszek - Krzysztof Baścik, Sławomir Guzek, Adrian Łabys, Adrian Woźnicki - Sławomir Pachny (60′ Maciej Pyś), Jakub Cybiński, Szymon Zając, Arkadiusz Komraus - Wiktor Matlak, Bartosz Pachny (63′ Jakub Habdas)
Trener: Jakub Habdas

MRKS II: Patryk Kopeć - Wojciech Szal, Filip Hadydoń, Szymon Światłowski, Patryk Matuszczak - Dominik Gałan, Błażej Adamiec (86′ Marcin Sztorc), Adrian Herok, Mateusz Ciosek (58′ Arkadiusz Łukosz) - Romain Bazin, Grzegorz Sztorc
Trener: Marcin Sztorc

Żółte kartki: Światłowski (60′)
Widzów: 50
Skład sędziowski: Karol Kruszczak oraz Tymoteusz Lewandowski i Wojciech Dudziak (KS Skoczów)