czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Gorące tematy

  • 28 sierpnia 2019
  • 29 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 10106

[FOTO] Zderzenie czterech ciężarówek na DK1.30-latek zasnął za kierownicą

W środę, 28 sierpnia około godziny 5.00 na drodze krajowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju doszło do zderzenia czterech samochodów ciężarowych. Zdarzenie miało miejsce na wysokości Zakładów Mięsnych Henryk Kania, na pasie w kierunku Bielska-Białej.

Zderzenie czterech ciężarówek na DK-1 - 28.08.2019 · fot. MR


Jak wynika z ustaleń policjantów, pierwszy przed światłami stał pojazd marki Skania, którym kierował 28-letni Polak. Tuż za nim ustawił się Mercedes prowadzony przez 45-letniego Polaka. Jako trzeci w kolejce do świateł znalazł się Man, którego kierowcą był 61-letni Polak. Sprawcą zdarzenia okazał się natomiast 30-letni kierowca Volvo narodowości ukraińskiej. Jako przyczynę zdarzenia wskazano zmęczenie i zaśnięcie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Sprawca i kierowca pierwszego w kolejce pojazdu ciężarowego trafili do szpitala z obrażeniami ciała, jednak ostatecznie zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Zderzenie czterech samochodów ciężarowych na DK-1 - 28.08.2019 · fot. MR + nadesłane przez czytelników


Usuwanie skutków wypadku trwało do godziny 12:00. Droga krajowa numer jeden w stronę Bielska-Białej została zamknięta. Wytyczono objazd - część pojazdów kierowana była na drogę równoległą do DK-1 - przy Hotelu Imperium. Policjanci umożliwili również przejazd w stronę Bielska-Białej pasem do lewoskrętu.

Kolizja na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 28.08.20
Kolizja na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 28.08.2019 · fot. MR


W trakcie obsługi zderzenia czterech samochodów ciężarowych, na jezdni prowadzącej w stronę Pszczyny doszło do kolejnej kraksy. Kierowca Fiata zagapił się na miejsce wypadku i najechał na tył Toyoty. Do szpitala przewieziono kierującą Toyotą. Tutaj utrudnienia trwały kilkadziesiąt minut.

BM, sid / czecho.pl, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.