• 5 listopada 2006
  • wyświetleń: 1282

IV kolejka ALMS

Amatorska Liga Siatkówki jest już po czwartej kolejce, ale tylko teoretycznie, ponieważ 3 kolejka została przełożona na 15 listopada. (Przełożenie kolejki było spowodowane ogłoszeniem żałoby w szkołach w dniu 27 października.)

W pierwszym spotkaniu Gimnazjum2 podejmowało Zachodzące Gwiazdy. Pomimo widocznych postępów w grze zespół gimnazjalistów wyraźnie jeszcze ustępował rywalowi. Zachodzące Gwiazdy wygrały 2:0 (14,17).

Drugi pojedynek stoczyły drużyny ZSTiL II oraz Makowski Team. Zawodnicy resortówki zagrali bardzo nierówno, co miało decydujący wpływ na wynik tego spotkania. Wiele bardzo ładnych zagrań a potem seria błędów i w konsekwencji porażka 0:2 (-16,-24).

Po niezbyt ciekawych meczach przyszło kibicom oglądać jeszcze dwa spotkania, w których drużyna LO podejmowała ekipę Środka, a Sokół walczył o punkty z drużyną TOP1. Zaraz na początku I seta w meczu LO - Środek, ten drugi uciekł na 6:1 i później kontrolował sytuację powiększając przewagę.

W II secie sytuacja się odwróciła. Zespół ogólniaka uciekł rywalowi na 11:5 i nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa w tej partii. W III secie zespól LO popełnił zbyt dużo prostych i niewymuszonych błędów co zaważyło na końcowym wyniku. LO - Środek 1:2 (-14,16,-11).

Ostatni mecz był niewątpliwie najlepszym rozegranym tego wieczoru. Bardzo mocnej zagrywce i atakowi zespołu TOP1 drużyna Sokoła przeciwstawiła bardzo dobrą grę w polu dzięki czemu oglądaliśmy dużo efektownych akcji i długich wymian piłek. Końcówki setów należały jednak do podopiecznych Agaty Krywult i to oni ostatecznie zwyciężyli w tym spotkaniu 2:0 (22,22).