• 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 3047

Zwycięski rollercoaster na koniec rudny. MRKS wygrywa z LKS Tworków

Niesłychaną dawkę emocji i zwrotu akcji dostarczyło ostatnie spotkanie rundy jesiennej z udziałem piłkarzy MRKS-u Czechowice-Dziedzice, którzy rywalizowali w świąteczną sobotę na stadionie w Zabrzegu z drużyną beniaminka - LKS Tworków.

Choć w początkowej fazie meczu kilka dobrych okazji do otwarcia rezultatu mieli formalni gospodarze, to niestety po upływie pół godziny gry to rywale okazali się skuteczniejsi, a po golach Piotra Cerkowniaka (31 min.) i Kamila Koczora (38 min.) na przerwę schodzili oni z solidną zaliczką, w dodatku warto dodać iż w 35. minucie trafiając w poprzeczkę rzutu karnego w szeregach przyjezdnych nie wykorzystał jeszcze Kamil Kuczok.

Pomimo bardzo złego położenia podopieczni Daniela Ferugi nie zwiesili głów i w drugiej połowie pokazali wielki charakter, zostawiając przy tym na ciężkim i grząskim boisku sporo zdrowia. W 60. minucie sygnał do odrabiania strat dali zmiennicy - asystę Szymona Kubicy spożytkował Konrad Bukowczan, a szalę zwycięstwa na stronę MRKS-u w przeciągu ledwie sześćdziesięciu sekund (78 i 79 min.) przechylił Bartłomiej Ślosarczyk, który po dograniach Davyda Shutaka wpierw popisał się sprytnym lobem nad wychodzącym na przedpole bramkarzem, a po chwili precyzyjną "główką" z dziesiątego metra.

Dzięki wygranej 3:2 (0:2) z sąsiadem w tabeli czechowiczanie zgarnęli arcyważny komplet punktów, a końcowa faza rundy jesiennej pokazała, że w drużynie tkwi spory potencjał i po solidnie przepracowanej zimie, w przyszłym roku MRKS bez wątpienia będzie zażarcie walczył o wydostanie się ze strefy spadkowej, by w nowym sezonie pozostać na zreformowanym - czwartoligowym szczeblu.

MRKS Czechowice-Dziedzice - LKS Tworków 3:2 (0:2)

Bramki: 0:1 P.Cerkowniak (31 min.), 0:2 Koczor (38 min.), 1:2 Bukowczan (60 min.), 2:2 Ślosarczyk (78 min.), 3:2 Ślosarczyk (79 min. - głową)

MRKS: 91. Patryk Riabowski - 18. Dominik Jakubowski (77′ 2. Oskar Zych), 4. Kamil Sosna (52′ 5. Jakub Góralczyk), 9. Adam Grygier, 13. Bartłomiej Lorenc, 6. Patryk Mizera (41′ 20. Szymon Kubica), 17. Filip Gajda, 8. Mateusz Wiśniowski, 3. Krystian Kawka (52′ 14. Konrad Bukowczan), 11. Wojciech Dragon (63′ 15. Davyd Shutak), 7. Bartłomiej Ślosarczyk
Trener: Daniel Feruga

Tworków: 1. Karol Salamon - 3. Konrad Kochan, 4. Szymon Zacharko (70′ 15. Paweł Biedroń), 6. Kamil Kuczok, 7. Kacper Ziemkiewicz, 8. Piotr Salamon (59′ 2. Bartłomiej Sikorski), 9. Krzysztof Szewczyk, 11. Kamil Koczor, 16. Jakub Przygoda (59′ 10. Krzysztof Cerkowniak), 18. Michał Erazmus, 19. Piotr Cerkowniak
Trener: Adam Jachimowicz

Żółte kartki: Sosna (40′), Riabowski (40′), Dragon (58′) - Zacharko (5′), Przygoda (36′), Kochan (50′)
Widzów: 100
Skład sędziowski: Jacek Bielecki oraz Aleksandra Łapa i Tomasz Ryguła (KS Tychy)