czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 marca 2021
  • 7 marca 2021
  • wyświetleń: 8041

Stacja kolejowa w Goczałkowicach-Zdroju będzie wyłączona z użytku

Przebudowa węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice wchodzi w obszar stacji kolejowej w Goczałkowicach-Zdroju. Z tego powodu będzie ona wyłączona z użytkowania od 14 marca - wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. Koleje Śląskie wprowadzą zastępczą komunikację autobusową.

Loading...


- Najprawdopodobniej końcem marca PKP PLK rozpocznie przebudowę przystanku kolejowego Goczałkowice-Zdrój, w ramach dużej inwestycji na terenie naszego województwa - poinformowała Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt pn. "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła- Czechowice - Dziedzice - Zabrzeg". Zakres prac obejmuje też roboty w gminie Goczałkowice-Zdrój.

Jak informuje spółka, zamontowano już wszystkie przęsła 150-metrowego mostu nad Wisłą między Goczałkowicami-Zdrój a Czechowicami-Dziedzicami. Między Czechowicami-Dziedzicami a Zabrzegiem budowane są obiekty inżynieryjne, m.in. wiadukt nad drogą krajową w Czechowicach-Dziedzicach oraz most nad rzeką Iłownicą na szlaku Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg. Wykonawca układa tory oraz montuje rozjazdy od strony Zabrzegu w kierunku Czechowic.

Dworzec Goczałkowice-Zdrój
Odnowiony dworzec PKP w Goczałkowicach-Zdroju · fot. Andrzej Pawłowicz / Black & White


W ramach tej inwestycji PKP PLK zmodernizuje przystanek Goczałkowice-Zdrój, w rejonie Starego Dworca. - Na przystanku powstaną dwa perony jednokrawędziowe o długości 200 m, które będą podwyższone, aby ułatwić podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Zostaną wyposażone w nowe ławki, wiaty, oświetlenie i tablice informacyjne. Powstanie przejście podziemne łączące dwa przeciwległe perony z pochylniami, co umożliwi podróżowanie osobom o ograniczonej możliwości poruszania się - tłumaczy Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego spółki.

Co istotne, modernizacja będzie połączona z realizowaną przez gminę Goczałkowice budową centrum przesiadkowego. W kolejnym etapie ma powstać parking po drugiej stronie torów - oba parkingi połączone będą przejściem podziemnym pod torami.

Prowadzona przez PKP PLK modernizacja obejmie też wymianę torów, sieci i urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Goczałkowice-Zdrój - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg.

Prace w okolicach przystanku Goczałkowice-Zdrój rozpoczną się w II kwartale 2021 roku. Stacja kolejowa Goczałkowice-Zdrój zostanie wyłączona z użytku wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy 14 marca. Koleje Śląskie wprowadzą zastępczą komunikację autobusową w kilku relacjach - rozkład jazdy publikujemy poniżej. Pozostałe pociągi będą kursować przez stację w Goczałkowicach-Zdroju, jednak nie będą się na niej zatrzymywać.

Rozkład jazdy ZKA - Goczałkowice-Zdrój - od 14.03.2021

BM, mp / czecho.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.