czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2021
  • 15 marca 2021
  • wyświetleń: 3539

Nowy przewoźnik w naszym mieście? Nie, to autobus zastępczy

Od kilku dni po Czechowicach-Dziedzicach jeździ Solaris Urbino IV generacji w srebrno - czerwonych barwach. Autobus jeździ na liniach obsługiwanych przez czechowicki PKM. Rozwiewając wątpliwości informujemy, że w mieście nie pojawił się nowy przewoźnik, który przejął kursy obsługiwane przez PKM. Nie jest to też autobus testowy. Skąd zatem wziął się w naszym mieście?

Nowy przewoźnik w naszym mieście? Nie, to autobus zastępczy
Nowy przewoźnik w naszym mieście? Nie, to autobus zastępczy · fot. Adrian Migdał


Srebrno-czerwony Solaris Urbino IV generacji to hybryda, która zastąpiła jeden z czechowickich autobusów - również hybrydę, która ze względu na dłuższy serwis i naprawę musiała zostać wyłączona z użytku. Warto wspomnieć, że autobus różni się od tych, które są teraz użytkowane w PKM - drzwi nie są otwierane do środka, ale odskakują i przesuwają się po ścianie bocznej czy też w środku nie ma tablicy informacyjnej. Pojazd nie pojawia się również w aplikacji iPKM ze względu na inne oprogramowanie.

[FOTO] Nowy przewoźnik w naszym mieście? Nie, to autobus zastępczy
Nowy przewoźnik w naszym mieście? Nie, to autobus zastępczy · fot. Adrian Migdał


Trzy autobusy hybrydowe firmy Solaris Urbino IV trafiły do PKM Czechowice-Dziedzice wiosną 2018 roku. Były to pierwsze tego typu pojazdy na Podbeskidziu. Zakup Solarisów był częścią projektu "Przyjazna Komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach", realizowanego przez PKM w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu czechowickie przedsiębiorstwo aplikowało o kwotę przeszło 7 mln 300 tysięcy złotych, stanowiącą 85-procentowe dofinansowanie całości zadania polegającego na gruntownej modernizacji taboru przewoźnika.

mp / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.