czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 lipca 2021
  • wyświetleń: 1818

"Solidarność" zbiera podpisy pod projektem ustawy o emeryturach

Biuro Terenowe NSZZ "Solidarność" w Czechowicach-Dziedzicach prowadzi zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem nowelizacji ustawy emerytalnej wprowadzającym emerytury stażowe.

solidarność
"Solidarność" zbiera podpisy pod projektem ustawy o emeryturach


W piątek, 18 czerwca Piotr Duda złożył u Marszałek Sejmu Elżbiety Witek projekt ustawy dotyczący emerytur stażowych. - Złożyliśmy dziś na ręce pani Marszałek Sejmu wniosek, wraz z podpisami, pod inicjatywą obywatelską #emeryturazastaż. Teraz mamy dwa tygodnie na to, aby pani Marszałek ten wniosek przyjęła, zarejestrowała i jeżeli wszystko będzie dobrze, to od początku lipca będziemy prowadzić kampanie i zbierać podpisy, by zebrać ich ostateczną ilość. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, z końcem września wniosek powinniśmy mieć gotowy, wraz z podpisami, aby przekazać go do Sejmu - powiedział na wstępie briefingu prasowego, zorganizowanego na terenie Sejmu, Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność".

Projekt obywatelski dotyczący emerytur stażowych zakłada, że jedynym progiem, by przejść na emeryturę, jest uzbieranie minimalnego kapitału, a minimalny kapitał będzie oscylował na poziomie minimalnej emerytury w danym roku. Podpisy pod projektem ustawy będzie zbierać również Biuro Terenowe NSZZ "Solidarność" w Czechowicach-Dziedzicach, znajdujące się w budynku Miejskiego Domu Kultury. W okresie od 19 lipca do 4 sierpnia, ze względu na okres urlopowy, swoje podpisy będzie można składać we wtorki w godzinach od 13.00 do 15.00 oraz w czwartki od 10.00 do 13.00. Od sierpnia członkowie regionalnych struktur NSZZ "Solidarność" będą zbierać podpisy w godzinach pracy Biura Terenowego na ulicach Czechowic-Dziedzic i Pszczyny.

mp / czecho.pl, źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.